HAKKIMIZDA

Takı imalatı ciddi bilgi, tecrübe, birikim ve kültürü bir arada bulunduran bir sektördür. Üretici Firmamız da gerekli bilgi, birikim ve donanıma sahiptir. Aile bireylerinin her biri Osmanlıdan günümüze kadar her dönemde kuyumcu imalatında yoğrulan, bilgi, tecrübe ve kültürü hep bir sonraki nesle aktararak günümüze kadar taşıyan ve 3 nesil kökleri Osmanlı’ya dayalı bir maziye sahip firmadır.

Osmanlı döneminde kuyumculuk sektörüne imalat ile faaliyete başlayan büyük dede ömrünü bu meslekle geçirdi ve oğlunu da bu meslekte yoğurdu. Babasının vefatı ile bayrağı devralan oğul, kuyumcu sektörünün kalbi olan Kapalıçarşı’da uzun yıllar çalıştı. Bu süreçte bayrağı teslim edeceği oğlunun yetişmesi için 1968 yılında daha küçük yaşlarda iken çıraklık eğitimi için yanına aldı. Küçük çırak faaliyet gösterilen uzun yıllar içerisinde büyüdü ve kalfalık, ustalık dönemini tamamladı. Dededen oğla geçen bayrak bu sefer toruna devredilir. Bu ağır sorumluluğun bilincinde olan kuyumcu ustası yılların bilgi ve birikimi ile sektörde güzel işler yaptı ve sektöre çok ciddi katkılar sağladı.

Osmanlı Desenleri ve Osmanlı El İşçiliği üzerinde ciddi tecrübesi bulunan şirket 1994 senesinde kurumsallaşarak büyüdü. Kültür Bakanlığı şirketten müzelerinde teşhir edilmek ve satılmak üzere Elişi Osmanlı ve Ülkemizde yaşayan Diğer Medeniyetlere ait otantik ve aslına uygun takılar talep etti. Bu talebe en iyi şekilde cevap veren şirketin yaptığı güzel işlere yurtdışından başta ABD olmak üzere İngiltere, İspanya, Fransa, İtalya, Belçika, Cezayir, Dubai ve Japonya gibi birçok ülkeden talepler geldi ve yıllarca onların talepleri karşılandı.

Kuyumculuk sektöründe ve Osmanlı Takı Sanatı’nda tecrübesi üst düzey olan ve yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyet gösteren şirket, bu güne kadar Ülkemize ve Dünya geneline birçok başarılı el işçiliği, alın teri ve göz nuru olan takıları pazarladı ve çalıştığı tüm çevrelerce takdir edildi.

İstanbul Kuyumcular Odası İKO ve İstanbul Ticaret Odası kuyumcular ve değerli madenler İTO üyesi olan Firmamız şimdi siz değerli takı severlerimizin taleplerine cevap vererek güzel çalışmalara imzalar atmaktadır.