TURRATA GÖNÜL DAMLASI TAKI SETİ (ALTIN KAPLAMA)

Şimdi siz değerli kullanıcılarımıza tecrübe, bilgi ve birikimimizle %100 Türk Malı ve el işçiliği olan Turrata Osmanlı Takı Seti’ni sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Turrata Osmanlı Takı Seti’nde yer alan Osmanlı’nın orijinal cami ve çini motifleri, Osmanlıca harfler, semboller, özel sırlı simgeleri ile kullanıcılarımıza tarihi atmosferi yaşatarak huzur verecektir.
Turrata Osmanlı Takı Seti’nin imalat evreleri; Model çizimi, model çıkarma, madenin dökümü, ayar evi veri sonucu çıkartılması, kalıp hazırlığı, mumlama, kauçuk kalıba koyma, fırınlama, döküm, kaynak, taşların mıhlaması, yıkama, parlatma, cilalama, kaplama gibi 15’e yakın işlemden geçmektedir.

Turrata Osmanlı Takı Seti; Küpeler, Kolye, Bileklik ve Yüzük bulunan 5 parçadan oluşmaktadır.

Takı setimizin kolyesi, kolye ucu, küpesi, küpe ucu, bilekliği ve yüzüğün tamamı özel alaşım altın ve gümüşten hazırlanarak meydana getirilmiştir. Ayrıca setimizin tamamı altın kaplamadır. Kararma yapmaz ve rengi solmaz. Taşlar parlaklığını kaybetmez.

Bileklik, her bileğe ayarlanabilecek bir özelliğe sahiptir ve dayanıklıdır.

Yüzük, her parmağa ayarlanır özelliğe sahiptir.

Kolye, çift yönlü kullanılabilecek özellikte olup, arka kısmında Osmanlı’nın simgesi lale yer almaktadır. Kolye başlığı üzerinde kök zümrüt taş bulunmaktadır. Kolye zinciri setin hediyesidir.

Küpeler, küpe başlığı ve teli dahi altın ve gümüşten oluşan özel alaşım ile imal edilmiştir.

TAKI SETİNDEKİ TAŞLAR VE ÖZELLİKLERİ

Beyaz Taş; Zirkondur. 1600 °C dereceye kadar ısıya dayanıklı olup, ışıltı ve parlaklığını hiç kaybetmez. Zirkon taş ayrıca stres için kullanılan etkili bir taştır.

Yeşil Taş; Kök Zümrüttür ve kristalize özel kesimdir. Göze hoş görünen taş, tarihin derinliklerinde göz tedavisi için de kullanılmıştır. Ayrıca Zümrüt Taşı zarafeti, temizliği ve doğallığı ifade etmektedir.

Kırmızı Taş; Kök Yakuttur ve kristalize özel kesimdir. Aşkın taşıdır. Sevgiyi sembolize eder. Taşın kullanıldığı tüm dönemlerde gözde bir taş olarak takılarda yer almıştır.

Turrata Osmanlı Takı Seti’ndeki ortalama 198 taşın tamamı ciddi emek harcanarak mıhlama yöntemi ile takı üzerine yerleştirilmiştir.